lubelskie dni nauki i biznesu

Lubelskie Dni Nauki i Biznesu za nami

W dniach 10-15 czerwca 2016 roku odbyły się Lubelskie Dni Nauki i Biznesu. Za cel postawiliśmy sobie udowodnienie, że współpraca świata biznesu i nauki jest nie tylko możliwa, ale i konieczna, aby przedsiębiorcy mogli mówić o istotnych innowacjach i rozwoju swoich firm.

Lubelskie Dni Nauki i Biznesu w liczbach

Na Lubelskie Dni Nauki i Biznesu składały się 3 części konferencyjne, w których udział wzięło blisko 2000 uczestników. Zaprosiliśmy 60 prelegentów, z których każdy wygłosił prezentację lub prelekcję. Ponadto swoje stoiska w przestrzeni Lubelskiego Centrum Konferencyjnego rozłożyło aż 21 wystawców. W części naukowej konferencji odbyły się również 4 sesje plakatowe a w części biznesowej uczestnicy mogli brać udział w 6 panelach tematycznych oraz przysłuchiwać się dyskusji toczonej w 2 panelach dyskusyjnych (o współpracy przedsiębiorstw i ośrodków naukowych w komercjalizacji wyników badań oraz debacie firm rodzinnych).

lubelskie dni nauki i biznesu

Konferencja informatyczna WySPA.IT

10 czerwca 2016 r. | Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji

Podczas wydarzenia odbyła się nie tylko konferencja informatyczna, ale i targi pracy, które stwarzały młodym informatykom i studentom możliwości zorientowania się w aktualnych ofertach pracy a pracodawcom pozyskanie wartościowych pracowników. Przez cały dzień trwały prezentacje ekspertów z takich firm, jak Microsoft, IBM, czy Oracle. Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach z wykonania animacji flagi wprawionej w ruch przez czynniki atmosferyczne oraz tworzenia animacji przelewania wody z naczyń.

W strefie naukowej prezentowały się koła naukowe, Projekt Orion (grupa pasjonatów robotyki z Politechniki Lubelskiej budująca łazik marsjański do startu w zawodach European Rover Challenge) oraz Tomasz Graczyk, niezależny twórca gier z Lublina.

 

Konferencja naukowa WD 2016

11-13 czerwca 2016 r. | Lubelskie Centrum Konferencyjne

Na trzydniową konferencję składały się kolejne już Warsztaty Doktoranckie, w których udział wzięła spora reprezentacja młodych doktorantów i dyplomantów z zagranicy. Ponadto uczestnicy mogli spróbować swoich sił w warsztatach Matlab/FPGA oraz podziwiać stoiska wystawców, w tym m.in. tomografy procesowe i pojemnościowe Centrum Badawczo-Rozwojowego Netrix S.A., współorganizatora konferencji.

Dopełnienie wydarzenia stanowiły 2 sesje specjalne. „Tomografia procesowa”, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Tomografii Procesowej, poruszała zagadnienia związane nie tylko z samą tomografią procesową, ale również z jej zastosowaniem w przemyśle i medycynie. Druga sesja specjalna, „Energoelektronika w Odnawialnych Źródłach Energii i Napędach”, organizowana przez Katedrę Napędów i Maszyn Elektrycznych, Koło Zakładowe SEP, Studencką Sekcję IEEE Politechniki Lubelskiej przy współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, składała się z prezentacji osiągnięć zespołów badawczych oraz dyskusji na temat energoelektronicznych układów dedykowanych do zastosowań w systemach odnawialnych źródeł energii.

 

Konferencja biznesowa „Nauka – Biznes – Dotacje” NBD 2016

14-15 czerwca 2016 r. | Lubelskie Centrum Konferencyjne

Dzięki tej części Lubelskich Dni Nauki i Biznesu ostatecznie udowodniliśmy, że współpraca świata nauki i biznesu jest możliwa. W tym przekonaniu utwierdziła nas nie tylko ogromna liczba uczestników (aż 500 osób w ciągu 2 dni!), ale i słowa uznania kierowane z ust tak znamienitych gości, jak Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Europoseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman.

Pierwszy dzień konferencji przyniósł uczestnikom odpowiedzi na pytania, gdzie szukać i w jaki sposób otrzymać dotacje unijne na poziomie międzynarodowym, krajowym i regionalnym. Śmiemy twierdzić, iż była to pierwsza tego typu konferencja na Lubelszczyźnie, która w tak kompleksowy sposób zaprezentowała rozliczne możliwości finansowania, w tym również wyników prac badawczo-rozwojowych.

Drugiego dnia przygotowaliśmy dla uczestników aż 6 paneli tematycznych, które zostały podzielone na strefy: biznesu, współpracy biznesu z nauką, startupów, firm rodzinnych, Kobiet Biznesu oraz branży nieruchomości. Dzięki panelom udało nam się zobrazować ogromny potencjał, jaki tkwi w synergii nauki i biznesu – w każdej ze stref poruszane były zagadnienia dotyczące badań naukowych, ich komercjalizacji, jak i nauki w biznesie oraz biznesu w nauce.

Podziękowania

Na zakończenie jako jeden z organizatorów Lubelskich Dni Nauki i Biznesu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Uczestnikom, Prelegentom, Gościom, Współorganizatorom oraz Partnerom za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia. Bez tak cennego wsparcia zorganizowanie konferencji byłoby nie lada wyzwaniem.

Do zobaczenia na kolejnej edycji!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz